Panorama Łosic z lotu ptaka - link do wirtualnego spaceru po mieście
Zrewitalizowany Zalew Łosicki

Ścieżka pieszo - rowerowa, niewielka plaża, podest pływający, zewnętrzna siłownia, wypożyczalnia rowerów i kajaków oraz brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią. To główne atrakcje, na terenie okalającym łosicki zalew. Ten kompleks stał się rekreacyjnym centrum Miasta i Gminy  Łosice i ciągle się rozwija. Nowością jest ścieżka edukacyjna „Środowisko wodne” i ciąg spacerowy łączący ścieżkę pieszo - rowerową z ulicą Myśliwską. 

Zalew Łosicki

Herb miasta

Łosicom przypisywane były trzy herby. Jeden z biegnącą łasicą, nie mający pokrycia w żadnych dokumentach. Drugi z dwoma lwami stojącymi na tylnych łapach, ze złożonymi tylnymi łapami, stanowił projekt Polskiej Komisji Rządowej Spraw Wewnętrznych Królestwa Polskiego z 1847 r. Jednak car Mikołaj I nie zatwierdził tego projektu. Obwiązującym herbem miasta i gminy Łosice jest trzeci wizerunek: koń na tarczy renesansowej, biegnący w prawo, z podniesioną przednią prawą nogą. Herb ten znany jest z pieczęci na dokumentach z 1777 r. Kształt tarczy sugeruje jego używanie już w XVI w., w czasach renesansu. Jest to najstarszy wzór herbu Łosic. Koń w herbie kojarzony jest, po pierwsze, z istnieniem stadniny koni w dobrach królewskich. Po drugie, w Łosicach od XVI w. urządzane były targi końskie.
Źródło: Sławomir Kordaczuk, Tradycja Mazowsza powiat łosicki Przewodnik subiektywny, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa 2014.

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.